Urządzenie do mierzenia długości kanału

Mikroskop zabiegowy

Piaskarka EMS

Kamera wewnątrzustna

Quicksleeper 4 ­urządzenie do komputerowego znieczulenia

Rentgen z Radiowizjografią HyperSphere

Laser Ezlase

Laser diodowy ma wiele zastosowań w stomatologii.

Jego zaletą jest możliwość wykonywania bezkrwawych zabiegów na dziąsłach. Po jego zastosowaniu nie występuje obrzęk. Wykonujemy nim korektę dziąseł po leczeniu ortodontycznym aby w bezpieczny sposób uśmiech po leczeniu był jeszcze piękniejszy. Dodatkowo usuwamy przerosty tkanek i włókniaków w obszarze jamy ustnej, wykonujemy podcinanie wędzidełek wargi czy pogłębianie przedsionka jamy ustnej. Zabiegi te zwykle są zupełnie bezbolesne.

Ponadto, lasera używamy do odkażania kanałów podczas leczenia endodontycznego , wybielania zębów oraz zabiegów periodontologicznych.

Tomograf Kodak Carestream CS 9600

Tomograf komputerowy Kodak Carestream CS 9600 to innowacyjne urządzenie, z pomocą którego realizujemy obrazowanie w bardzo rozległym zakresie. Wielofunkcyjność tomografu oraz jego nowoczesne systemy pozwalają nam sprawnie i bezpiecznie wykonywać m.in. badania tomografii 3D, obrazowania panoramicznego oraz skanowania wycisków do CAD/CAM.

Mikroskop Global

Mikroskop stomatologiczny używany jest każdorazowo przez lekarza endodontę podczas leczenia kanałowego zębów.

Lekarz pracując pod dużym powiększeniem nie jest w stanie przeoczyć dodatkowego kanału, perforacji korzeniowej albo złamania. Dysponując tak precyzyjnym narzędziem jesteśmy w stanie bardzo dokładnie za pomocą narzędzi rotacyjnych opracować i wypełnić kanały korzeniowe.

Quicksleeper 5

Znieczulenie komputerowe Quicksleeper 5 jest to zupełnie bezbolesne znieczulenie, które obejmuje tylko zęba który jest poddany leczeniu. Komputer podaje znieczulenie w sposób bardzo precyzyjny eliminując wszystkie efekty uboczne w postaci długotrwałego braku czucia tkanek miękkich, które zawsze występuje po tradycyjnym znieczuleniu.

Skaner CS 3600

Podczas diagnostyki Pacjenta wykorzystujemy skaner wewnątrzustny, który usprawnia pracę w zakresie ortodoncji, protetyce i chirurgii.

Dzięki najnowocześniejszemu oprogramowaniu CS Model + skaner wykonuje w szybkim czasie bardzo dokładne modele 3D za pomocą których, lekarz wykonuje plan leczenia w zakresie ortodoncji.