invs

Co to jest system INVISALIGN?

Nakadki Invisalign składają się z przezroczystych plastikowych nasadek przesuwających zęby. Produkt Invisalign wykorzystuje zaawansowaną technologię grafiki komputerowej w celu opracowania planu leczenia określającego pożądane przemieszczenia zębów.

Jak wygląda leczenie INVISALIGN?

Przed rozpoczęciem leczenia są przeprowadzane rutynowe badania obejmujące radiografie (prześwietlenia) oraz wykonanie zdjęć. Lekarz pobiera wycisk zębów, wykonuje plan leczenia i przesyła wszystkie te materiały do laboratorium firmy Align. Na ich podstawie technicy firmy Align przygotują model leczenia przy użyciu oprogramowania ClinCheck.® Po zatwierdzeniu przez lekarza planu leczenia zostaną wyprodukowane i dostarczone zindywidualizowane nakładki dla Pacjenta. Ich łączna liczba zależy od stopnia złożoności wady zgryzu i opracowanego planu leczenia. Nakładki będą ponumerowane i wydawane przez lekarza wraz z instrukcją, jak ich używać. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, nakładki należy nosić przez 20–22 godziny na dobę, zdejmując je jedynie na czas posiłków oraz czyszczenia zębów szczoteczką i nicią dentystyczną. Nakładki należy zmieniać zgodnie z zaleceniami lekarza a wizyty kontrolne powinny odbywać się przynajmniej co 6–8 tygodni.

Jakie są zalety systemu INVISALIGN?

  • 12Nakładki Invisalign to estetyczna alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
  • Nakładki są prawie niewidoczne, co sprawia, że niewiele osób je zauważa.
  • Możliwość wizualizacji planu leczenia przy użyciu oprogramowania ClinCheck.
  • Nakładki umożliwiają normalne czyszczenie zębów za pomocą szczoteczki i nici dentystycznej, co na ogół jest utrudnione w przypadku konwencjonalnych aparatów ortodontycznych.
  • Nakładki nie mają żadnych metalowych drutów ani zamków typowych dla konwencjonalnych aparatów ortodontycznych.
  • Noszenie nakładek może pozytywnie wpłynąć na nawyki w zakresie higieny jamy ustnej.
  • U pacjentów korzystających z nakładek Invisalign może się poprawić stan przyzębia (dziąseł).
  • Leczenie jest krótsze i zwykle trwa od 9 do 20 miesięcy