Clear Aligner – innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego

Wady zgryzu są problemem wielu osób i przekładają się one nie tylko na wygląd, ale również zdrowie. Dlatego też tak istotna jest umiejętna walka ze wspomnianymi wadami, a metoda Clear Aligner to rozwiązanie, które ze wszech miar zasługuje na rekomendację.

Dlaczego? Dlatego, że korygowanie nieprawidłowego zgryzu metodą clearClear Aligner jest przede wszystkim przyjazne dla pacjentów, aczkolwiek trzeba podkreślić, że sukces w walce z wadą zgryzu w dużej mierze zależy od pacjenta i jego rzetelnego podejścia do wytycznych, które przedstawił specjalista.

Dla każdego kto pragnie raz na zawsze skorygować wadę zgryzu, która uprzykrza mu życie istotna jest skuteczność danej metody, a także zalety, które przemawiają na jej korzyść.

Pod tym względem metoda Clear Aligner naprawdę zasługuje na to, aby ja polecić, ponieważ co bardzo ważne dla większości pacjentów jest ona bezbolesna, a leczenie nie przebiega inwazyjnie.

Ponadto nakładki korekcyjne wykorzystywane w tej metodzie są biokompatybilne i przezroczyste dzięki czemu praktycznie ich nie widać, a możliwość ich łatwego zdejmowania powoduje, iż troska o higienę jamy ustnej stoi na najwyższym poziomie.

Optymalne dopasowanie nakładek również ma ogromny wpływ na komfort w metodzie Clear Aligner, bo nakładki są w 100% gładkie, dzięki czemu nie powodują nawet najdrobniejszych otarć w jamie ustnej pacjenta.

Trzeba także nadmienić, że metoda Clear Aligner jest tańsza aniżeli stosowane w ortodoncji bardzo często aparaty stałe, a z jej pomocą koryguje się takie wady zgryzu jak diastemy, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy, zgryz prosty, zgryz otwarty, przodozgryz oraz wiele innych, ponieważ korzystając z elementów rotacyjnych, wyciągów elastycznych czy guzików można leczyć również bardzo skomplikowane i ciężkie wady zgryzu.

Z racji tego, że nakładki w metodzie Clear Aligner nie są elementem na stałe przytwierdzonym do zębów osiągniecie optymalnych rezultatów w największym stopniu zależy od systematyczności pacjenta w ich noszeniu, a także poziomu wykwalifikowania i doświadczenia lekarza specjalisty oraz laboratorium, które jest odpowiedzialne za wykonanie nakładek.

Leczenie metodą Clear Aligner

Jak powszechnie wiadomo leczenie, którego celem jest skorygowanie wady zgryzu to proces, który w zależności od rodzaju wady wymaga określonego czasu oczywiście przy założeniu, że pacjent będzie sumiennie podchodził do wytycznych nakreślonych przez lekarza prowadzącego.

clear-aligner1Na wspomniany proces składa się w pierwszej kolejności konsultacja lekarska, na której lekarz precyzyjnie określa rodzaj wady oraz wykonuje stosowne wyciski zębów, a także zdjęcia niezbędne do nakreślenia indywidualnego toku leczenia.

Kiedy specjalista już skomponuje plan leczenia metodą Clear Aligner przedstawia go pacjentowi uwzględniając szczegółowe informacje tyczące się czasu leczenia, jego kosztów oraz ewentualnie pojawienia się na pewnym etapie elementów dodatkowych jak np. elastyczne wyciągi.

Jeśli pacjent wyraża zgodę na rozpoczęcie leczenia i akceptuje wszystkie punkty planu leczenia to lekarz specjalista przekazuje zlecenie do laboratorium, które wykona nakładki Clear Aligner w odstępie kilku dni.