incognito

Aparaty lingwalne, nazywane również aparatami językowymi ze względu na zakładanie ich po językowej stronie zębów są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w zakresie leczenia wad stomatologicznych.

Jedną z najbardziej korzystnych metod jest leczenie z pomocą aparatów „Incognito”, które są indywidualnie dopasowywane do potrzeb leczenia każdego pacjenta. Indywidualne zaprojektowanie zamków aparatu lingwalnego Incognito rozpoczyna się pobraniem od pacjenta wycisków zębów, a następnie w specjalistycznej pracowni na bazie wycisków wykonywany jest gipsowy model. Z pomocą przychodzą również nowoczesne technologie, ponieważ modele gipsowe są skanowane urządzeniem typu CAD co pozwala otrzymać cyfrowy obraz zębów, na którym stomatolog będzie podczas leczenia opierał optymalne dla pacjenta rozwiązania, a ponadto obraz wirtualny pozwala precyzyjnie zaprojektować zamki aparatu, które w pierwszej kolejności odlewane są z wosku, a dopiero po skontrolowaniu wykonuje się je w oparciu o stopy złota, które charakteryzuje bardzo wysoka odporność. Kiedy zamki są już gotowe są dostarczane go gabinetu ortodontycznego i mogą zostać założone pacjentowi.

Co przemawia na korzyść leczenia metodą aparatu lingwalnego Incognito?

Przede wszystkim fakt, iż z pomocą tej konkretnej metody możliwe jest wyleczenie praktycznie każdej wady zgryzu, a leczeniu może poddać się pacjent w każdym wieku. Co więcej indywidualne zaprojektowanie aparatu przekłada się na znakomite dopasowanie zamków do językowej powierzchni zębów, a tym samym nie ma ryzyka, że aparat w najmniej spodziewanym momencie się odklei.

Istotnym walorem aparatów lingwalnych Incognito jest również to, że pacjenci bardzo szybko się do nich przyzwyczają, dzieje się tak za sprawą indywidualnego i bardzo dokładnego dopasowania aparatu w efekcie czego noszenie aparatu nie powoduje dyskomfortu związanego z ograniczeniem przestrzeni dla języka, a tym samym problemów w wyraźną i prawidłową wymową. Samo noszenie aparatu jak już zostało wspomniane jest wygodne i co istotne dla wielu pacjentów dyskretne.

Takie problemy jak ocieranie aparatu o powierzchnię warg bądź policzków w przypadku aparatów Incognito nie istnieje, a co bardzo ważne za sprawą wykorzystania do budowy zamków stopów złota zmniejszone zostaje ryzyko adhezji płytki bakteryjnej co w rezultacie przekłada się na poprawę higieny w jamie ustnej pacjenta.