Most taki wykonujemy bez konieczności szlifowania zębów i wstawiania implantów. Metoda ta polega na wklejeniu brakującego zęba pomiędzy własne zęby Pacjenta. Jest to metoda trwała, odwracalna, nie powoduje uszkodzeń zębów sąsiednich. Charakteryzuje się, również wysoką kosmetyką. Jeżeli w przyszłości Pacjent chciałby skorzystać z innego rozwiązania protetycznego istnieje możliwość usunięcia mostu kompozytowego bez szkody dla zębów. Mosty kompozytowe są to uzupełnienia wykorzystujące mikrołączenia wytrawionych powierzchni szkliwa z kompozytowymi systemami łączenia-dlatego są to konstrukcje stałe, nie wyjmowane z ust. Mogą one uzupełniać tylko pojedyńcze braki w odcinku przednim, rzadziej bocznym.
Najczęściej mosty adhezyjne wykonywane są u młodych Pacjentów, w celu odsunięcia w czasie wykonania tradycyjnego mostu protetycznego lub zabiegu wszczepienia implantów. Czasami również, mosty takie są stosowane jako konstrukcja z wyboru gdy wykonanie innej pracy protetycznej nie jest możliwe a uzupełnienie braku zęba konieczne.
Pacjent musi się liczyć z tym, że most kompozytowy charakteryzuje się trwałością jednak wytrzymałość materiału nie jest tak idealna jak tradycyjnego mostu. Wytrzymałość mostu kompozytowego jest ograniczona w znacznym stopniu i zależy od powierzchni klejenia-im większa tym rokowanie jest lepsze. Pomimo tej wady uzupełnienia te są bardzo często stosowane przy braku pojedyńczego zęba, ponieważ nie musimy szlifować dwóch sąsiednich zębów a sam proces protetyczny jest w pełni odwracalny.